Dieta pudełkowa – przekonaj się o jej zaletach

Dieta pudełkowa – przekonaj się o jej zaletach
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Dieta pudełkowa polega na tym, że firma dostarcza klientowi pod drzwi gotowe posiłki na cały dzień. Są one zbilansowane, mają dokładnie wymierzoną kaloryczność i zawartość mikro- oraz makroskładników. Catering dietetyczny jest świetną opcją dla osób, które nie mają czasu na gotowanie, a pragną trzymać się wybranej przez siebie diety.

Oszczędność czasu

Osoba decydująca się na dietę pudełkową ma zwykle do wyboru zestaw trzech albo pięć posiłków na dzień – wszystkie dania są dostarczane do domu w godzinach porannych. W przypadku wyboru pięciu posiłków, cena takiego zestawu wzrasta, jednak zapewnienie klientowi kompletnego i pełnowartościowego odżywiania sprawia, że zostaje on właściwie zwolniony z gotowania i robienia zakupów spożywczych. Oszczędność czasu to bez wątpienia największa zaleta cateringu dietetycznego.

Różnorodność potraw

Skorzystanie z usług firmy oferującej diety pudełkowe sprawia, że mamy okazję spróbować nowych potraw, zainspirować się i w przyszłości na stałe włączyć je do naszego menu. Posiłki rozwożone są w warunkach chłodniczych, dzięki czemu zawsze są świeże. Standardowy zestaw pięciu posiłków składa się z pierwszego i drugiego śniadania, obiadu, podwieczorku i kolacji. Przed podjęciem decyzji upewnij się, że diety pudełkowe są dowożone do Twojego miasta i porównaj przedstawione jadłospisy, dzięki czemu wybierzesz najlepszy dla siebie catering warszawa ze wszystkich miast ma do dyspozycji najwięcej różnych diet pudełkowych, a także detoksy sokowe.

Utrata kilogramów

W ofercie firm cateringowych do wyboru są różne diety – dostosowane m.in. do potrzeb sportowców, osób odchudzających się, a także wegetarian, wegan, osób zmagających się z Hashimoto i tych, które nie tolerują glutenu i laktozy. Szeroki wybór diet i możliwość dostosowania menu pod własne potrzeby sprawia, że maleje ryzyko, że jakieś produkty użyte w daniach nie będą nam pasowały. Dzięki personalizacji nie musisz obawiać się, że trafisz na składniki, na które masz uczulenie albo których zwyczajnie nie lubisz.

Opieka dietetyka

Niektóre firmy cateringowe w ramach wykupionego pakietu oferują opiekę dietetyczną. Przed przejściem na każdą dietę warto skonsultować to najpierw z dietetykiem, żeby zadbać o regularność posiłków i odpowiednią zawartość składników odżywczych – uwzględniając przy tym kaloryczność dań. W ustaleniu codziennego zapotrzebowania na kalorie ważne jest wzięcie pod uwagę m.in. poziomu podejmowanej aktywności fizycznej. W zależności od zapotrzebowania kalorycznego klienta dzienne zestawy zawierają zwykle 1000, 1300, 1500, 1700, 2000 oraz 2500 kcal.

Motywacja i inspiracja

Dieta pudełkowa to dobra okazja, żeby wyrobić w sobie zdrowe nawyki i przy okazji spróbować czegoś nowego. Wiele osób, które skorzystało z cateringu dietetycznego, utrzymało potem regularność pięciu posiłków. Zanotowały także spadek wagi i zmniejszoną chęć na podjadanie między posiłkami. Dzięki temu, że w ich diecie uwzględniono przekąski w formie zdrowych, nieprzetworzonych produktów, np. fit tiramisu z wiśniami czy czekoladowe ciasto z cukinii, malała im ochota na kupne słodycze. W czasach, kiedy nawet 70-80% produktów przetworzonych w markecie zawiera dodatek cukru, warto ograniczyć jego spożycie i zbudować system nawyków wspierający zdrowe odżywianie. Dieta pudełkowa nie jest rozwiązaniem na zawsze, ale może być dobrą motywacją, żeby wreszcie zmienić styl życia.

Zdjęcie główne: Ella Olsson/pexels.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*