Hotel Jakarta – najbardziej ekologiczny hotel w Europie!

Hotel Jakarta – najbardziej ekologiczny hotel w Europie!
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Luksus, komfort i prestiż może iść w parze z naturą. W Amsterdamie wybudowano hotel, który spełnia wszystkie te wymagania.  

Hotel Jakarta w Amsterdamie jest w całości ekologiczny. Budynek powstał na bazie naturalnej,  drewnianej konstrukcji, wykorzystuje nowoczesne technologie pozyskiwania energii, tworzy przyjazne dla gości wrażenia akustyczne, a także posiada wewnętrzny ogród indonezyjski. Projekt od początku miał realizować założenia ekologiczne i luksusowe, nic więc dziwnego, że zdobywa wiele prestiżowych nagród za design i zrównoważone budownictwo. Według wizji inwestora hotel miał być nie tylko ekologiczny ale także zgodnie z naturą oddziaływać na przebywających w nim gości. Dlatego tez na terenie restauracji i kawiarni hotelowej zamontowano podwieszany gaładki sufit, który służy przyjaznej dla ucha akustyki.

Ekologiczne rozwiązania w holenderskim hotelu

Ważnym elementem hotelu jest ogromny, indonezyjski ogród wewnętrzny. Patio wypełniają rośliny przywiezione z całej Azji, takie jak: bananowiec, imbir, kurkumę czy 10 metrowe palmy. Hotel duże oszczędności generuje w zakresie oświetlenia i użytkowanie energii. Większość budynku jest wypełnione naturalnym światłem, wpadającym do budynku za pomocą szklanych fasad. Także kilka z 200 pokoi i apartamentów jest w całkowicie przeszklonej części hotelu, dzięki czemu można podziwiać widok na pobliski port. Przedstawiciele hotelu pochwalili ise równeć danymi, które pokazują jak budynek pozytywnie wpływa na środowisko.

  • Przewidywane zużycie wody: 48 m3 na osobę rocznie
  • Oczekiwany % wody pobranej z opadów: 1,6%
  • Przewidywane zużycie energii: 147 kWh / m² BVO rocznie
  • Przewidywane zużycie paliw: gaz 53 kWh / m² BVO rocznie i prąd na poziomie 94 kWh / m² BVO rocznie

Fot. Hotel Jakarta

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*