Jak zmienić wystrój wnętrza bez generalnego remontu?

Jak zmienić wystrój wnętrza bez generalnego remontu?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Według szacunków, projekty z otwartymi przestrzeniami są najbardziej poszukiwanymi, jeśli chodzi o kupno i posiadanie domu. Właściciele domów chcą mieć duży pokój, w którym kuchnia, salon i jadalnia dzielą jedną ogromną otwartą przestrzeń. Również formalne jadalnie wydają się wychodzić z mody. 

Zainspiruj się trendami i stwórz coś podobnego. Jak możesz to zrobić bez burzenia ścian? W rzeczywistości sprawienie, by Twój dom wydawał się otwarty i przestronny może być łatwiejsze niż myślisz. Czasami jest to tak proste, jak na przykład pozbycie się większych, masywniejszych mebli lub przesuwanie mebli po pokoju, aby zobaczyć, jakie rozmieszczenie zapewnia najbardziej otwartą przestrzeń. Jeśli jesteś przywiązany do ogromnej szafy, szafki lub innego nieporęcznego elementu, które zajmuje dużo miejsca, rozważ pomalowanie go na złamaną biel — pomoże to stworzyć wrażenie, że pokój jest faktycznie przestronny.  Kolejną sztuczką, która daje iluzję otwartej przestrzeni, są lustra.

Lustra umieszczone naprzeciwko okien odbijają światło do pomieszczenia i sprawiają, że pomieszczenie wydaje się bardziej otwarte. Jeśli masz jadalnię, z której tak naprawdę nie korzystasz, rozważ przekształcenie jej w przytulny pokój, domowe biuro lub bibliotekę z kącikiem do czytania. Dzięki temu aktualna przestrzeń, którą dysponujesz, będzie bardziej użyteczna i stworzy w Twoim domu zupełnie nowe miejsce, którego nigdy wcześniej nie miałeś i to bez remontu. Jeśli nie dysponujemy przestrzenią, iluzja i drobne sztuczki, oszukujące nieco nasze oko, mogą pomóc stworzyć niesamowite aranżacje.

Potem możesz dodać różne dekoracje. Ostatnimi czasy sporą popularnością cieszą się naklejki na ścianę, które przedstawiają różne cytaty – motywujące lub mające za zadanie poprawić Ci humor. Jest to niewątpliwie świetny dodatek, który wypełni nieco białe ściany, zwłaszcza jeśli przyszło pracować Ci z dużą przestrzenią. Mnóstwo naklejek znajdziesz na stronie akatja.pl. 

Dodaj nowe oświetlenie do swojego domu

Właściwe oświetlenie może naprawdę ożywić pomieszczenie. Słabo oświetlony pokój wygląda na mały, ciemny i ciasny, podczas gdy jasno oświetlony wydaje się być otwarty, przestronny i gościnny. Istnieje wiele sposobów na rozjaśnienie domu światłami.

Strategicznie umieść kilka wysokich lamp podłogowych w ciemnych kątach i obserwuj, jak Twój pokój dosłownie ożywa. Umieszczenie oświetlenia na stolikach sprawi, że pomieszczenie będzie bardziej przytulne. Następnie, jeśli chcesz stworzyć coś niezwykle oryginalnego, możesz wymienić wszystkie przestarzałe oprawy sufitowe na oszałamiające nowoczesne arcydzieła, które są dostępne na rynku.

Oczywiście ta ostatnia część może wymagać wynajęcia elektryka do instalacji sprzętu. Niezależnie od tego, czy zachowasz prostotę dzięki lampom podłogowym, czy też “pójdziesz na całość” i wymienisz wszystkie oprawy sufitowe — zmodernizuj swój dom dużą ilością jasnych świateł. To elementy, o którym wielu zapomina , a dzięki któremu można całkowicie zmienić aranżację.

Okna

Okna wydają się być często pomijane. Właściciele domów z trudem decydują, jaki styl najlepiej pasowałby do danego pomieszczenia, co prowadzi ich do rezygnacji i pozostawienia pustych okien lub po prostu zainstalowania prostych rolet, aby zapewnić sobie prywatność.

Pozostawiając otwarte okna, tracisz całą efektowną warstwę dekoracji. Chociaż ci, którzy mają szczęście podziwiać widoki na morze lub góry, mogą argumentować fakt pozostawienia okien “gołych”, ale nawet najlepsze tutaj można zastosować różne tkaniny.

Okna można ubrać tak, aby idealnie pasowały do ​​Twojego stylu i gustu. Możesz śmiało zastosować geometryczne panele zasłonowe, materiały ze zwiewnymi, białymi prześwitami — opcje są nieograniczone. Czasami najłatwiejszą opcją jest po prostu dopasowanie paneli zasłonowych do koloru ścian — w ten sposób uzyskasz wygląd pasujący do każdego stylu.

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*