Nowoczesne ubrania i akcesoria dla myśliwych

Nowoczesne ubrania i akcesoria dla myśliwych
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Odzież myśliwska przeszła długą drogę w ciągu ostatniej dekady. Dzięki postępowi technicznemu w dziedzinie materiałów syntetycznych i naturalnych myśliwi nie muszą już cierpieć z powodu wad mokrej bawełny, ciężkiej wełny lub głośnej poliestrowej odzieży. Teraz można zbudować kompletny strój, który zapewni Ci komfort podczas większości polowań w różnych środowiskach, klimatach i warunkach pogodowych.

Przed opracowaniem własnego „systemu” odzieży musisz zastanowić się, gdzie, kiedy i jak będziesz wykonywał większość swoich polowań. Zawsze bierz pod uwagę, czy będziesz głównie siedzieć, czy się poruszać oraz jakie będą przeważające wzorce pogodowe. Jeśli, jak wielu myśliwych, polujesz w różnych środowiskach z różnymi warunkami pogodowymi, ukształtowaniem terenu i poziomem aktywności, w Twojej odzieży należy zastosować system warstw, który jest wystarczająco wszechstronny, aby wszystkiemu zapobiec. Będziesz potrzebować odzieży, która oddycha i odprowadza wilgoć, gdy jest gorąco lub gdy tworzysz parę podczas stromej wędrówki pod górę. Będziesz także potrzebować odzieży, która zapewni Ci ciepło w okresach zimnej pogody i małej aktywności. Wreszcie, musisz uwzględnić sprzęt przeciwdeszczowy w swoim systemie odzieży myśliwskiej. Pozostanie suchym oznacza nie tylko utrzymanie ciepła w zimne i mokre dni, ale może również oznaczać pozostanie przy życiu. W sieci znajdziesz sklepy, zajmujące się sprzedażą specjalistycznego sprzętu i odzieży dla myśliwych, jak Do Lasu, dzięki czemu w łatwy sposób skomponujesz swój ubiór.

Pierwsza warstwa

Nowoczesne oryginalne ubrania z wełny z merynosów przewyższają materiały syntetyczne. Żaden materiał inny nie reguluje lepiej temperatury ciała. Merynos jest ciepły w zimne dni, oddycha i odprowadza wilgoć, gdy jest gorąco. I nawet po wielu dniach ciągłego noszenia nie wydaje przykrego zapachu, jak syntetyki już po kilku godzinach noszenia. Wełna izoluje również, gdy zamoknie.

Zewnętrzne warstwy

Następnym poziomem w systemie warstwowym powinny być lżejsze elementy izolacyjne, które można założyć lub zdjąć w zależności od temperatury i poziomu aktywności. Gdy temperatura spada, zwłaszcza jeśli będziesz siedzieć na długich szklankach itp., będziesz potrzebować zewnętrznych warstw izolacyjnych, które można spakować. Zewnętrzne warstwy puchowe lub syntetyczne są niezbędne podczas polowań w zimne dni. Puch działa świetnie, chyba że zamoknie.

Spodnie

Szukaj wszechstronnych spodni, które są przystosowane do różnych temperatur, w których możesz wygodnie wędrować i które pozwalają poruszać się po zaroślach bez większego hałasu.

Sprzęt przeciwdeszczowy

Nawet najlepsza odzież myśliwska staje się bezwartościowa, jeśli przemokniesz w zimne dni. Kiedy pada deszcz lub śnieg, potrzebujesz spakowanego sprzętu przeciwdeszczowego, który jest całkowicie wodoodporny, ale nie jest zbyt ciężki.

Kapelusz

Najlepiej wziąć ze sobą kapelusz oraz czapkę. Pierwszy chroni oczy przed słońcem, a drugi element, taki jak czapka z wełny merynosów, zapewnia ciepło.

Stuptuty

Jest to niezwykle przydatny dodatek, który pozwoli zaoszczędzić Ci wiele nerwów. Stuptuty chronią Twoje buty i skarpetki przed wilgocią podczas przekraczania strumienia lub w śniegu. Blokują również owady, nasiona, zadziory i brud podczas suchej pogody.

Komin na szyję

To kolejne akcesorium, bez którego lepiej się nie ruszać. Ochraniacz na szyję chroni przed słońcem twarz i szyję, gdy jest gorąco, dodaje warstwę ciepła, gdy podnosi się zimny wiatr, a także zakrywa twarz podczas polowania na indyka lub ptactwo wodne.

Skarpety

Podobnie jak warstwy podstawowe, skarpety z wełny merynosów są znacznie lepsze od materiałów syntetycznych. Merino utrzymuje stopy w cieple i suchości, nie powodując przy tym „bagienności” i przemoczenia. Ponadto nie będziesz narażony na odparzenia, jak w przypadku syntetyków.

Zapraszamy na strony naszego sklepu, wiosenno-letnia kolekcja marki #Harkila jest już dostępna. Darz Bór!
https://dolasu.pl/ubrania-mysliwskie-na-lato-harkila-c569
Harkila

Opublikowany przez dolasu.pl Czwartek, 11 marca 2021

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*